25.2.13

Presidendi vastuvõtt 2013

This post will be in Estonian only, sorry!

Räägin ka natuke eilsest presidendi vastuvõtust.

Kui ma nägin Evelini kleiti siis ma mõtlesin jälle, et no issand jumal. Kõigepealt ei meeldinud mulle selle lõige ja siis ma hakkasin mõtlema, et kuidagi nagu tuttav oleks see... ei pööranud nagu erilist tähelepanu ka sellel siis, aga ikkagi jäi kripeldama, et mis see tuttav faktor on siis. Väike guugeldamine ja vastus oligi kohe käes. Kuidagi väga sarnane Diori kleidiga!?
Armas Xenia Joost sa oled tubli ja andekas disainer, aga mis juhtus? Kas sa tõesti arvasid, et keegi ei saa aru? Oleks siis kleidi (alumise ääre) lõige kasvõi teistsugune olnud, aga no halloo?!?! :D Ma saan aru, et jah said inspiratsiooni võibolla sellest, aga minu arust ei nüüd küll sobilik presidendi proual kanda kopeeringut. Saan aru neist, kes õmblevad omal kodus sünnipäevade / pidustuste jaoks mõne kuulsa disaineri loomingu järgi omale kleidi, aga kui sa oled Evelin Ilves ja sa oled Eesti presidendi abikaasa siis kohe kindlasti ei kõlba sinul käia ringi "kopeeringus".

Üldsegi ei mahu mulle pähe, et mis moodi sai selline asi üldse juhtuda? Kas mitte keegi teine siis ei näinud seda kleiti enne kui see selga pandi?Minu arust oli näiteks see kleit küll väga ilus mida ta kandis 2011 aastal.


Lähen küll nüüd natuke teemast mööda, aga ütlen selle kiirelt ära. Saan aru, et Evelin tahab kodumaiste moeloojate loomingut rahvale näidata, aga kahjuks enamus ajast näeb ta lihtsalt tobe välja ja see jätab mulje, et ta lihtsalt üritab liiga palju. Kurb
Eriline "lemmik" on tema vilditud müts...Nüüd kui selle sain õeldud võib edasi liikuda külaliste juurde. Oli palju ilusaid hetki ja samas mitte nii ilusaid.
Minu selle aasta kõige lemmikum kleit ja hea meelega oleks ise ka midagi sellist kandnud.

Gerd Kanter'i naine Liina on üks minu lemmikuid ja seda juba aastaid. Alati on tema kleidid olnud sobilikud ja maitsekad. 

Esimese hoobiga vaatasin, et see on Triinu :D


Memm vasakul on omaette nali - vaadake elu24 galeriid siis näete kuidas ta photobombib 10l järjestikul pildil telefon käes :D

Kleit iseenesest on väga ilus, aga kas see oli just õige koht selle jaoks?
Jällegi super ilus kleit, aga siiski võibolla mitte kõige õigem valik.
Seda kleiti vaadates tuleb suve tunne ja usun, et see sobiks paremini mõnele suvisele peole :)


& nüüd kleidid, mis mulle nii väga ei meeldinud erinevatel põhjustel
Iseenesest sellel kleidil nagu pole midagi viga, aga samas nagu on ka...

Minu arust on see kleit liiga suvine ja mina kannaks seda pigem kuskil mujalMinu jaoks natuke ülepakutud
Õlapaeltega kleidiga, really ??
Natukene liiga palju roosat
Kui see alumine äär ei oleks selline.. puhvis?? siis võibolla polekski kõige hullem


no ei tea...

Kas see kleit hoiab halvasti või midagi nagu oleks kuidagi väga valesti?!
Tekib küsimus, et kas tuldi otse töölt? Suur käekott? Seelik vaevu põlvini?

pildid Postimees / Elu24 / Delfi
Millised on teie arvamused vastuvõtust, külaliste riietusest kui ka Evelini kleidist?
Kui teie oleksite kutsutud, kas jälgiksite etiketti (näiteks, et õlad peavad olema kaetult kätlemise ajal) või arvate, et need reeglid on ammu iganenud? :)

17 comments:

 1. Etiketist võiks ikka kinni pidada ja tundub, et iga aastaga läheb olukord paremaks - järjest vähemaks jääb neid, kes 'mööda panevad'. Samuti oli sel aastal kõvasti rohkem hästiistuvaid ja ilusaid valikuid - tundub, et jubedad kangad nagu näiteks taft, mis vähestele sobib, pole enam esimene valik. Proua Ilvese kleiti nähes oli esmamulje selline, et kas kingad on mööda või on kleit mööda - ei sobinud kuidagi kokku. Teise nurga alt aga oli isegi enamvähem okei. See, et see kopeering (või väga suures osas kindla elemendi ülevõtmine) oli, sain samuti elu24-st teada - disainerile see eriti hea reklaam just ei ole :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sellega ma olen küll nõus, et õnneks iga aastaga läheb asi ainult paremaks ja tõesti keegi ei pane nii mööda oma riietusega :)

   Delete
 2. Kopeerimise kohapealt see-selleks,sest ma-ei-oskagi-öelda, oli see halb vöi hea?!Ma ei googeldanud,ega pööranud varajasemalt tähelepanu,enne muidugi,kui see info laiali lekkis.Minu arust oli selle klieid plussiks,et see oli jälle hele/valge,sest see teeb nooremaks ja sobib väga hästi.Miinuseks leidsin jällegi,et löige tegi teda igatepidi laiemaks ja need kingad vöisid olla "üliseffid" ,aga ei matchinud kuidagi,tundusid nagu hobusekambjad.
  Ja leian,et just need tikandid on iginenud.Vöid neid kanda välisvisiitidel,muudel esinduslikel üritustel.Näitlejad/laulja misiganestegelased ei käi ju mööda erinevaid galasid tikandivöru ümber kaela (..vöi jalgade).Ma saan aru,et eesti värk,AGA see läheb juba liiast.Kui juba selle tikanditetorika otsa minnakse,ega siis vist rohkem seda mänguruumi ka jää..tikand pluss lihtus vördubki disaineri (vaimusünnitisena) loominguna.
  Ei laida maha,lihtsalt kahju!
  Minu subjektiivne,kuigi väheke kriitilisema pilguga arvamus ;)
  PS!Seega oli sel aastal palju-palju ilusa värvi ja löike kui ka hästi väljakantavusega kleite!Mmm,tasus vaatamist ikka!

  ReplyDelete
  Replies
  1. See kleidi värv sobib talle küll väga hästi + tikandite värv sobib kleidiga jällegi kokku, AGA kleidi kuju ja Evelini kehakuju - need ei lähe küll kokku.
   Ta võiks tõesti ükskord mõistuse pähe võtta ja saada aru, et see, tema väljanägemine, on juba totter ja mitte üldsegi esinduslik.

   Delete
 3. Isiklikud lemmikud Signe Kivi ja Ene-Liis Semper !!!!

  ReplyDelete
 4. Kahju lausa, et Xenia nüüd nii kergelt läbi lipsata püüdis. Samas teades, et Evelin pidavat olema üks kohutavamaid kliente, kes ei kuula kunagi soovitusi ja keeldub nõuannetest, siis ei imesta, et see kõik nii välja kukkus järjekordselt. Khm, eriti veel tähelepanu juhtides mantlitele. Keegi võiks meie esileedile mõistuse pähe panna ja teavitada, et tal ei kõlba käia riides lihtsalt nii nagu talle meeldib ja oleks aeg natuke meie raha paigutada asjalikule stilistile.

  Ja väike eilne reaktsioon minu emalt "Issand, mis botased Evelin endale jalga tõmmanud on!"

  ReplyDelete
  Replies
  1. ta pakub vist kõikidele "ISSAND JUMAL, EVELIN?!" reaktsiooni :D

   Tänasest õhtulehest lugesin just, et Xenia eitab seda kopeeringu teemat. Tema pole küll selle Diori kleidi järgi teinud seda jne :D Imelik, et kõik teised seda sarnasust nii hästi näevad, aga tema mitte :D

   Delete
 5. Ohohohoh.. Ma olen meelitatud :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma just in case pidin eraldi veel vaatama su blogist, et äkki mul jäi mingi postitus kahesilma vahele, äkki sa siiski käisid seal ja äkki see olidki sa :D :D

   Delete
  2. Hahahaha :D Ei väga vinge! Ta on nii ilus naine, et võtan seda väga vahva komplimendina ;)

   Delete
 6. Presidendi proua riietus ei meeldinud kuidagi .. ei sobinud kokku ja tõesti vabandust aga tema kehaehitusele ei sobi :)
  Oli ilusaid kleite ja oli ka mittemidagiütlevaid aga minu jaoks ei olnud ühtegi sellist , et oleks õelnud vau.

  ReplyDelete
  Replies
  1. täpselt, minu meelest oli ka kuidagi ebasobilik tema kehaehitusele :)

   Delete
 7. Minule sümpatiseeris näiteks Külaliste Mai outfit... ja kui keegi tuli mingisuguses sädelevas kleidikeses, jätsid nad diskopalli mulje :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. See aasta kusjuures oli väga palju diskopalle, eelnevatel aastatel polegi tähendanud nii palju. Ju käivad ka moega kaasas :D

   Delete
 8. Minu absoluutne lemmik oli Iiris Vesiku kleit. Vot see oli selline kleit, mida kannaks tõesti ise ka suure rõõmuga. Lihtsalt nii armas ja sobis talle väga hästi.
  Aga jah, Evelin Ilvese kleit ega kingad mulle ei meeldinud. Kohe üldse mitte. Nagu ka enamustel varasematel aastatel.

  ReplyDelete
 9. Mulle meeldis ka Luisa Värk-i kleit väga.
  Evelin ilvese kleit ei meeldinud, kingad oli enam-vähem.

  ReplyDelete
 10. Mina leian, et ei tuleks pöörata nii palju tähelepanu inimeste riietele, vaid sellele, miks nad kõik sinna kutsutud on:)
  Kindlasti nägid paljud kenad välja, aga kedagi kritiseerida ei taha küll.

  ReplyDelete